Konya'da Gezilecek Yerler -Park ve Bahçeler

Karadeniz Otelleri
  • Anasayfa
  • Konya'da Gezilecek Yerler -Park ve Bahçeler

ŞEHRİN İÇİNDE TATLI BİR NEFES

1) KÜLTÜR PARK

Konya'yı gezerken ufak bir mola verebileceğiniz yeşil ve mavi bir alan. Belki bir kitap bile okuyabilirsiniz kütüphanesinde. Gülbahçesini gezebilir güllerin ahengini görebilirsiniz.

 

Unutulmaya yüz tutmuş iç anadolu geleneklerinden biri, belki de en güzeli Şivliliğe denk gelirseniz geceyi bekleyip fener alayı çoşkusuna siz de katılabilirsiniz.

 

2) MERAM BAĞLARI

 

Konya'nın Meram ilçesinde bulunan görülesi bir yer Meram Bağları. Konya yeşil yönünden pek zengin olmasa da meram bağları gayet yeşil. Konya halkı için dinlenme ve piknik yeri olarak oldukça popüler olan bu yerde bir çok restoran ve cafe bulunmakta. Meram Bağları'nda yapacağınız güzel bir kahvaltıyla Konya turuna başlayabilirsiniz.

 

3) SİLLE BARAJ PARKI

 

Konya seyahatine biraz macera katmak isteyenler için mükemmel bir tercih olur. Tırmanma parkurlarıyla Sille Baraj Parkı size bu imkanı sunar. Ayrıca gölette kayıkla gezi yapabilir ya da etrafındaki yürüyüş yollarında yürüyüşe çıkabilirsiniz.

 

4) JAPON PARKI

 

Hoşgörü ve kardeşliğin başkenti olarak bilinen Konya ile Kyto arasındaki kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla 2010 yılında hizmete açılan bu park 36 bin metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük Japon Bahçesidir.

Yemyeşil alanı ve Japon mimarisine uygun olarak yapılan bu park her gün 08.00 ile 23.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Ayrıca Japon kültürüne uygun ikramların yapıldığı restoran ve kafeterya bölümü de büyük ilgi görüyor.

 

5) ECDAD PARKI

 

Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden örneklerin yer aldığı park, tarihi kimliğe sahip modern bir yapı.

Parkın etrafı Selçuklu surları ile donatılmış. İçine 12 bin 500 metrekarelik gölet, tarihi bir liman, bir de deniz feneri eklenmiş.

Ailecek gezilebilecek bir de Osmanlı Sokağı oluşturulmuş. Bu sokakta KOMEK başta olmak üzere el sanatlarının sergilenip satıldığı satış yerlerini bulabilirsiniz.

 

6) TÜRK YILDIZLARI PARKI

Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK temalı park, Türkiye'nin havacılık konseptli ilk parkıdır.

 

Türk Yıldızları akrobasi takımının bağlı bulunduğu Konya 3. Ana Jet Üssü'nün hemen yakınında bulunan parktta zaman zaman Türk Yıldızları gösteri uçuşları yapmaktadır. Bu gösteriyi izleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bu parkta 50 metre kanat genişliğinde, 54 metre boyundaki bir Airbus A300 tipi uçağı yakından görme şansınız da bulunmakta. Bu uçak restoran ve cafe olarak hizmet vermekte.

 

7) 80 BİNDE DEVRİ ALEM PARKI

 

Konya ilinin Meram ilçesinde, 08:00 ve 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilen tarih öncesi yaratıklar, minyatür eserler ve masal kahramanları olarak 3 ayrı konsept ile hizmet veren park.

Tarihi eserlerle birlikte;  masallar, dinozorlar ve minyatür eserleriyle çocukların ilgisini çekebilecek yerlerden.

 

8) TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ

2015 yılında konya selçuklu'da açılmış olan doğal yaşam parkı.      Avrupa'nın en büyük tropikal kelebek bahçesi ve böcek müzesi.

 

Özellikle çocukların güzel vakit geçirmesini sağlayacak aktivite imkanları da bulunmakta. Örneğin böcek sinemasında çocuklarınızla keyifli birkaç dakika geçirebilirsiniz. Ya da Macera Kulesinde eğlenebilir, çiçek bahçesinde hoş fotoğraflar çekebilirsiniz.

İçeride ise çok güzel çiçekler, serbestçe uçuşan rengarenk kelebekler, mini şelalaler, koza dolaplarında kelebek olmayı bekleyen kozalar, papağanlar var.

Adından da anlaşılacağı gibi içeride iklim gerçekten tropikal.Bu nedenle kış ayındaki bir Konya gezisi için ideal bir yer olabilir.

Giriş Yap