Little Joy Turizm Karadeniz Turları

Karadeniz Otelleri
  • Anasayfa
  • Little Joy Turizm Karadeniz Turları

KARADENİZ TURU

 

Türkiye’nin cennet parçası olan Karadeniz tur gezileri arasında en çok tercih edilen bölgedir. Karadeniz’in eşsiz doğal güzelliğini keyifli bir gezi haline getiren little joy turizm ile eşssiz güzelliklere tanıklık edebilirsiniz. Doğa harikası ormanları, tarihi esintili mekanları, enfes manzaraları ile size hayal ettiğinizden daha güzel zaman geçirmeniz için imkan sağlar.

 

Little joy turizm Karadeniz turu ile Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Batum, Trabzon’u gezebilirsiniz. Karadeniz’in eşsiz ve doğal güzelliklerini little joy tur ile tanıklık edebilirsiniz. En uygun ücretlerle en konforlu hizmetleri alabilirsiniz. Karadeniz’in eşsiz güzelliği içerisinde Uzun göl Gobleç Otel, Ayder Yaylası Zafran Otel, Ceymakçur Yaylası Zafran Otel de konaklama hizmeti sunar. Her sabah otellerde açık büfe kahvaltı keyfi ve akşamları otellerde akşam yemeği keyfi yaşayabilirsiniz. Alanında profesyonelleşmiş tur rehberleri ile tüm detayları öğrenebilirsiniz. Zorunlu seyahat sigortası ile kendinizi güvence altına alırsınız. Lüx ulaşım hizmeti sunan Little Joy aynı zamanda araç içi bol bol ikramları ile hizmette sınır tanımamaktadır.

 

Little joy tur ilk gün sabah kahvaltısını, tur sürecince öğle yemeklerini, Ordu Boztepe Teleferik ücretini, Ekstra olan yayla programlarını, Giresun Tekne turunu ve kişisel harcamaları ücrete dahil etmez. Bu sayılan bütün işlemleri siz kendi imkanlarınız doğrultusunda hizmet alabilirsiniz.

 

Doğa harikası olan Karadeniz turunun başlangıç noktası Giresundur. Sabahın erken saatlerinde Giresun’un il sınırları içerisine girerek ilk başta sabah kahvaltısı yapılır. Kahvaltı yapıdıktan hemen sonra Giresun kalesinden geziye başlanılır. Giresun kalesinin eşsiz güzelliği ve tarihi yapısıyla öyküsü anlatılır. Gezginlere bol bol fotoğraf çekinmeleri için imkan sunulur. Daha sonra Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adasını panaromik olarak görebileceğiniz tekne turu aktivitesi gerçekleştirilir.

 

Tekne turunun hemen sonrasında sahil yolu üzerinden Trabzon’un Akçaabant ilçesinde bulunan doğal afetler sonucunda oluşan eşsiz güzelliğe sahip olan Sera Gölü ismi ile anılan Göl kenarında bulunan restorantta öğle yemeği molası verilir. Mola bittikten sonra Karadeniz’in simgesi haline gelen çay fabrikasına gidilir ve orada alış veriş yapılır. Turun devamında bıçaklarıyla ünlenmiş Sürmene’ye giderek bıçak fabrikasına uğruyoruz. Türkiye’nin hiçbir yerinde bulamayacağınız özel raylardan yapılan Sürmene bıçaklarının nasıl yapıldığı konusunda bilgi sahibi olarak alış veriş yapabilirsiniz.

 

Cennetten bir parça gibi olan Uzun göle çevrilir rotanız ve kom cafede bir çay molası verilir. Seyir tepeye çıkartılarak serbest zaman saati başlar bu saat içerisinde dilediğiniz gibi Uzun Gölü gezebilir ve fotoğraf çekilebilirsiniz. Tüm bunlardan sonra Uzun Gölde bulunan Gobleç Otel’de akşam yemeği yedikten sonra dinlenmeye geçebilirsiniz. İşte Little Joy ile Karadeniz turunun 1. Günü bu şekilde geçer.

 

Turumuzun 2. Gününde otelde sabah kahvaltısını yaptıktan hemen sonra 1800’lü yıllarda bugünkü Klaskur Yaylası’nın yakınında bulunan bir tepenin toprak kayması sonucu Klaskur Deresi’nin önünü kapatması ile oluşan göllerden biri Artvin ili Borçka ilçesinde bulunan Kara Göl tabiat parkına doğru yola çıkıyoruz. Zengin orman örtüsü ile flora çeşitliliği ile ilgili çekmekte olup kamp turizmi için Artvin ilindeki önemli yerlerden bir tanesidir. Ayrıca yöre halkı tarafından da mesire alanı olarak kullanılmaktadır.

 

Kara Göl ziyaretimizi yaptıktan sonra öğle yemeğimizi yiyoruz. Bundan sonraki rotamız Rize oluyor. Rize’nin ünlü bez bebek atölyesine geçerek orada hediyelik eşya almanız için size zaman veriyoruz. Günün yorgunluğunu atmanız ve daha doğayla iç içe zaman geçirmeniz için Ayder Yaylasına geçiyoruz. Ahşap otelimizde adeta ruh dinlendirici tulum enstrümanı ile keyifli bir akşam geçiriyoruz. Daha sonra dinlenmek için odalarımıza çekiliyoruz.

 

Otelde yaptığımız sabah kahvaltısının hemen ardından yeni güzel bir tur için yola çıkıyoruz. Rize’nin en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Çamlıhemşin’e doğru harekete geçiyoruz. Orada bizleri bekleyen yayla minibüsleri ile ekstra yayla programımıza başlıyoruz. Çamlıhemşin’in eşsiz güzelliği ve kendine hayran bırakan doğal tabiatı ile misafirlerimize hiç yaşanmamış bir dolu dolu keyifli zaman yaşatıyoruz. Çamlıhemşin gezi programımızı akşam saatlerinde sonlandırırken Ayder Yaylasında bulunan otelimize geçerek günün yorgunluğunu atmak için dinlenmeye çekiliyoruz.

 

Yepyeni bir tur günü için öncelikle otelde güzel bir kahvaltı yaparak Gelin tülü şelalesini panaromik olarak görüyoruz. Rize’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Fırtına deresine geçiyoruz. Fırtına deresinin üzerinde bulunan Osmanlı tesisimizde güzel ve eğlenceli aktiviteler yaparak günümüzü dolu dolu geçiriyoruz. Rafting, zeplin, salıncak gibi aktivitelere rahatça katılmanız için serbest saat oluşturarak keyifli zaman geçirmenizi sağlıyoruz.

 

Karadeniz’in en güzel çay bahçesi olan ve yıl içerisinde çok fazla ziyaretçi alan Çeçeva çay bahçesine çıkıyoruz. Çay sepeti ve çay makası ile isterseniz fotoğraf ve videolar çekinebilirsiniz. Burada gezimizi bitirdikten hemen sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Trabzon’un yöresel ve doğal ürünler satan şarküteriye uğrayarak alış veriş yapmanızı sağlıyoruz. Artık yavaş yavaş gezimizin sonuna gelerek akşam saatlerinde Ordu Boztepe’de manzaraya karşı zaman geçirmeniz ve isterseniz Teleferiğe binmeniz için serbest zaman dilimini veriyoruz. İşte turumuz burada sonlanırken evimize doğru yola çıkıyoruz.

 

Karadeniz tur takvimi için tıklayın


 

 

Giriş Yap