0332 350 00 06

BAHAR DÖNEMİ KARADENİZ TURLARI

Doğu Karadeniz ve Batum Turları
kişi başı 700
  • Anasayfa
  • BAHAR DÖNEMİ KARADENİZ TURLARI

Tur Bilgileri

DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU

 

Mavi ve yeşilin birleştiği eşsiz doğasıyla büyüleyen , DOĞU KARADENİZ ve tarihinde bir çok imparatorluğa ev sahipliği yapan günümüzde gece hayatıyla öne çıkan küçük LASVAGES olarak adlandırlan BATUM’a gidiyoruz.


Tur Ekstraları

Gezilecek Yerler

 

TRABZON

Hamsiköy , Altındere Milli Parkı , Meryem Ana Manastırı ,Sümela Manastırı, Vatan Çay Fabrikası , Sürmene Bıçak Atölyesi, Tahtalı Köprü ,Uzungöl , Yöresel Şarküteri

 

RİZE

Çeçeva Çay Bahçesi, Fırtına Fadisi ,Gelin Tülü Şelalesi, Ayder Yaylası,Fırtına Vadisi Çifte Köprü , Rize Bez Atölyesi ,Extra Yayla Programı (ops)

 

ARTVİN

Hopa Sınır Kapısı Borçka Karagöl Tabiat parkı (Batuma geçiş yapmak istemeyenler için (50 tl))

 

BATUM

Avrupa Meydanı , Piazza Meydanı, Poseidon Heykeli, Altın Postlu Heykel,Alfabe Kulesi ,Ali & Nino Heykeli ,Türk Sokağı , Ermeni Klisesi

 

ORDU

Boztepe Teleferik
Sahil Gezintisi

 

Ücrete Dâhil Hizmetlerimiz

3 Gece Otel Konaklaması

Konaklamalar:

Uzungöl , Ayder Yaylası , Fırtına Deresi

3 Sabah Kahvaltısı (Otellerde Açık Büfe Menü)
3 Akşam Yemeği (Otellerde alınacak)
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası
Batum Transferi
Lüx ulaşım (Otobüste Priz,Wifi,Tv ) 

Ücrete Dâhil Olmayan

İlk sabah kahvaltısı
Tüm öğle Yemekleri
Yurt Dışı Harç pulu Ücreti (50 tl ve yeni kimlik zorunludur.)
 Ordu Boztepe teleferik ücreti(7 tl)
Extra Yayla Programı
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Kişisel Harcamalar

Hareket Konya’dan

Anıt(Devlet Tiyatrosu): 18.00
Kule(Özkaymak Otel Önü): 18.15
Otogar(İstikbal Önü): 18.30
Bosna (Migros): 18.45
Konya’ya Varış: 07.00-08.001. TUR  24 MART -29 MART
2.TUR  31 MART-5 NİSAN
3.TUR  6 NİSAN-11 NİSAN
4.TUR  7 NİSAN -12 NİSAN
5.TUR 14 NİSAN-19 NİSAN
6.TUR 19 NİSAN -23 NİSAN


Tur Programı

TUR PROGRAMI

1.GÜN :Belirlenen duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra turumuz için yola çıkıyoruz. Müzik eşliğinde muhteşem bir Karadeniz turumuz için gece yolculuğumuzun tadını çıkarıyoruz.

Sabah erken saatlerde Trabzon ili maçka ilçesi sınırlarında yer alan Trabzon merkezden yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunan HamsiKöy mevkisine geçip muhteşem manzara eşliğinde kahvaltımızı alıyoruz.

1 saatlik kahvaltımı molamızın ardından Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Trabzon ili sınırları içinde ter alan 1987 yılında milli park ilan edilen yüz ölçümü 4.468 hektar olan Altındere Milli Parkı Gezimizi yapıyoruz.

Daha sonra tarihi ve arkeolojik açıdan dünyanın en önemli değerlerinden biri olan , Altındere Vadisi’ne hakim bir tepe olan Karadağ’ın eteklerinde ,sarp bir kayalık üzerine kurulan ve halk arasında Meryem Ana Manastırı olarak da bilinen Sümela’ya geçiyoruz.

Sümela ismini Yunancada siyah ve karanlık anlamına gelen ‘melas’ kelimesinden alıyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en görkemli dini yapısı olan manastır, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Yakın zamanda tarihinin en büyük restorasyon çalışmasından geçen manastır, şapel mutfak, öğrenci odaları , misafirhane , kütüphane ile kutsal ayazma gibi bölümlerden oluşuyor.Sümela manastırı gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğine geçiyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından Karadeniz’in simgesi olan Çay Üretim Fabrikasını ziyaret edip alış verişimizi yapıyoruz.

Ardından Bıçağıyla ünlü Sürmene de bulunan Sürmene Bıçak Atölyesi ‘ne uğruyoruz.

Ve İlk günün yorgunluğunu üstümüzden atmak üzere kalacağımız otele geçiyoruz.

Uzungölde Konaklama –Gobleç Otel (uzungöl merkeze 100 metre uzaklığımda)

 

2.GÜN: Otelde Kahvaltımızı aldıktan sonra uzungöl merkeze inerek 1 saatlik serbest zamanımızın ardından Kiremitli Köprü’ ye geçmek üzere hareket ediyoruz. Kiremitli Köprü’mü ziyaret ettikten sonra küçük Lasvegas olarak adlandırılan Batum’u ziyaret etmek için Sarp Sınır Kapısına geçiyoruz.

Batum’da Avrupa Meydanı, Tiyatro Meydanı, Pizza Meydanı, Medea Heykeli, Astronomik saat, Alfabe Kulesi , Ali & Nino heykeli ve ardından gümrük işlemlerinizi tamamlamak için Sarp sinir kapısından geçip otelimize geçiyoruz.

Konaklayacağımız otel denize nazır olup Doğa Otelinde Konaklıyoruz.

3.GÜN: Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Rize’ye özgü bezleri bulunan Rota Bez Atölyesine uğruyoruz. Buradaki alışverişimizi yaptıktan sonra extra yayla programımızla dağların arasındaki muhteşem yaylaların keyfini çıkarıyoruz. Yayla programında Zilkale ,Palovit şelalesi , Sevdaluk Köprüsü , Şimşir ormanları ve sürpriz 2 yaylamız vardır.Süpriz yayla programımızın ardından Ayder yaylasında bulunan otelimize geçiyoruz.(Ayder Otelimiz – Zafran Otel)

4.GÜN : Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Gelin tülü şelalesini panoramik olarak görüyoruz. Burada verilecek  serbest zamanın ardından Rafting ve Zipline yapmak üzere Çamlıhemşin Fırtına Deresi üzerinde bulunan tesisimize geçiyoruz.

Eğlenceli aktivitelerin sonunda yöresel ürünler alacağımız şarküteriye uğrayarak alışverişimizi yapıyoruz.

Alışveriş molamızın ardından turumuzun son noktasını olan Ordu Boztepe’yi akşam manzarasıyla sonlandırıyoruz.

Muhteşem bir Karadeniz turundan ayrılırken misafirlerimizle başka bir LİTTLE & JOY TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 

Bu turumuzu internet üzerinden kredi kartı ile online ödeme yaparak satın alabilirsiniz. Kredi kartına tek çekim ve taksit imkânlarından faydalanmak için Giriş yap butonunu tıklayarak rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon yapabilmek için üye olmanız gerekiyor. Üye girişinden sonra rezervasyon yap butonunu tıklayıp rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra size ayrılan müşteri panelinden rezervasyonlar bölümünden istediğiniz zaman biletinize ulaşabilirsiniz.

 Giriş Yap