BATI KARADENİZ TURU

Konaklamalı Turlar
675₺
475₺

Tur Bilgileri

BATI KARADENİZ TURU

DOLU DOLU BATI KARADENİZ TURU.

DOĞANIN TAM KALBİNE İNİYORUZ.

SONBAHARIN ve İLK BAHARIN EN RENKLİ OLDUĞU BATI KARADENİZ TURU

KARPOSTALLARA KONU OLAN GÖLCÜK EVİNDE SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZE MÜKEMMEL FOTOĞRAF MANZARALARI İLE BAŞBAŞA BIRAKIYORUZ.

Konya Çıkışlı Batı Karadeniz turu
Yedigöller , Gölcük ,Safranbolu ,Amasra

GEZİLECEK YERLER :

YEDİGÖLLER :İncegöl ,Sazlıgöl,Nazlıgöl,Kurugöl,BüyükGöl,Küçükgöl,Deringöl,Seringöl ,Dilek Çeşmesi ,Yedigöller Şelalesi

SAFRANBOLU : Safranbolu – Kazdağlıoğlu Meydanı – Cinci Hoca Hamamı ve Hanı – Hıdırlık Tepesi – Köprülü Mehmet Paşa Camii – Kaymakamlar Konağı – Hükümet Konağı – Saat Kulesi – İzzet Paşa Camii – Arasta Çarşısı –

AMASRA : Amasra Kalesi -Kemere Köprüsü -Direkli Kaya -Küçük Liman Plajı-Kuş Kayası -Bakacak Tepesi-Kale içi evleri -Boztepe -Küçük Kilise  -Çekiciler Çarşısı

 


Tur Ekstraları

Ücrete Dahil Hizmetler:

2 Sabah Kahvaltısı

1 Öğle Yemeği

1 Gece Konaklama
Milli Park Giriş Ücretler i

Ulaşım

Rehberlik Hizmeti

Little & Joy Turizm Refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Kişisel Harcamalar

1 öğlen Yemeği

1 Akşam Yemeği

Müz ve ören yeri girişleri

 

Hareket Saatleri :

ANIT (Devlet Tiyatorsu Önü):01.00

KULE(ÖzKaymak Otel Önü):01.15

OTOGAR(İstikbal Önü):01.30

BOSNA(Migros Önü):01.45

 


Tur Programı

TUR PROGRAMI

 

1.GÜN

 

Belirlenen duraklardan siz değerli Little Joy turizm misafirlerini ilk durağımız Olan Anıt Devlet Tiyatrosu önünde karşılıyoruz.

Hareket Saatimiz 01.00’da Anıttan misafirlerimizi belirlediğimiz diğer duraklardan aldıktan sonra müzik eşliğinde gece yolculuğumu ile turumuz başlayacaktır.

Sabah erken saatlerde araç içi kahvaltımızı aldıktan sonra Bolu güzergahında ilk olarak Yedigöller bölgesini ziyaret ediyoruz.

Yedigöller’e vardığımızda aracımız bizi en aşağıdaki Büyük göl tarafında bırakıp yukarıya çıkacaktır.

Büyük göl ile programımıza başlayıp ardından sırasıyla diğer göllerimizi görüyoruz.

1642 hektar büyüklüğündeki Yedigöller Havzası kayan kütlelerin vadilerin önlerini kapatması sonucu oluşan, yüzeysel ve yeraltı akışlarıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye 1500 m mesafede sıralanmış 7 gölden oluşmaktadır. Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlı göl olarak 7 göl vardır.

Yedigöller turumuzu yukarı da son gölümüz olan sazlı göl de sonlandırıp öğle yemeğimizi alacağımız Restaurant doğru hareket ediyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından Gölcük milli parkına gidiyoruz.

Gölcük ; Doğanın olağan üstü güzelliğiyle kaplı olan gölün hemen kenarında Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Devlet Konukevi" olan şirin bir yapı bulunmaktadır. Gölün etrafında bu tesisten başka kır gazinosu adıyla bir restaurant, kır lokantası, kafeterya, büfe, mescit ve bungalov tipi konaklama tesisleri bulunmaktadır. Göl ve etrafı “Tabiat Parkı” olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından koruma altına alınmıştır. Çok şirin ve küçük olan bu göl çevresine araçla girilmemektedir.

Gölcük de verilen serbest zamanın ardından Karabük ‘ e doğru konaklayacağımız otele geçiyoruz.Akşam yemeğimizi otelde aldıktan sonra siz değerli misafirlerimizi dinlenmesi için serbest bırakıyoruz.

 


2.GÜN

Sabah erken satlerde kahvaltımızı aldıktan sonra turumuzun iki etabından ilki olan Safranbolu Bölgesi’ni geziyoruz.

Tarih boyunca çeşitli uygarlıkların egemen olduğu Safranbolu, sırayla Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Helenistik krallıklar, Romalılar, Selçuklular ve Türk beylikleri hâkimiyetine girmiştir. 1460 yılında son kez Osmanlı topraklarına katılan Safranbolu, 19. yüzyılın sonlarında Osmanlıların Kastamonu iline bağlıydı. Cumhuriyetin kuruluşunun ardından, 1927 yılında Zonguldak iline bağlanan Safranbolu, 1995 yılında il olan Karabük'ün sınırları içine alındı. Halkının büyük bölümü Karabük'te ve özellikle Karabük Demir-Çelik Fabrikası'nda çalışan Safranbolu ilçesinde, ticaret ve tarımsal faaliyetler gerilemiştir. İlçe topraklarının %15′inde tarım yapılır. Yetiştirilen başlıca ürünler; buğday, arpa, elma ve üzümdür. İlçeye adını veren "safran" üretimi eski önemini yitirmiştir. Önemli sayılabilecek zengin ormanlara sahip Safranbolu, doğal güzellikleriyle ziyaretçileri büyüler.

Öğle yemeğimi için Safranbolu merkezdeki serbest zamanın ardından Amasra’ya doğru hareket ediyoruz.

Yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğumuz sonrası turumuzun ikinci etabını gerçekleştiriyoruz.

Amasra’ya ilk vardığımızda Öncelikle yol üzerinde,Roma Dönemi'ne ait ve ülkemizde tek yol anıtı olma özelliğine sahip “Kuş Kayası” yol anıtını ziyaret ediyoruz.

Daha sonrası Amasra merkeze varıp buradaki tur programımızı gerçekleştiriyoruz.

Fatih Sultan Mehmet tarafından dünyanın gözü anlamına gelen “Çeşm-i Cihan” sıfatına layık görülen Amasra, Bartın ilinin kuzeyinde yer alıyor. Türkiye’nin ilk turizm kasabası olan Amasra, 1940 yılından bu yana turistler için bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Saat 16.15 Amasra da turumuzu sonlandırıp Konya’ya doğru hareket ediyoruz.

Gece saatlerinde Konya’ya varıp turmuza katılan misafirlerimizle başka bir Little Joy turizm organizasyonunda yeniden görüşmek için vedalaşıyoruz.


BU TURUMUZU WEB SİTEMİZDE SATIN ALABİLİRSİNİZ. KREDİ KARTINA TAKSİT İMKÂNINDAN FAYDALANABİLİRSİNİZ.

 

 

WEB SİTEMİZDEN KAYIT YAPMAYACAK MİSAFİRLERİMİZ

0850 305 92 42 NUMARALI TELEFONDAN WHATSAPP HATTIMIZA ULAŞIP KAYITLARINI YAPABİLİRLER.
KAYIT İÇİN; İSİM SOY İSİM, T.C. KİMLİK NUMARASI, HES KODU, TELEFON VE HANGİ DURAKTAN BİNECEKSE BİLGİLERİNİ BİZLERE ULAŞTIRABİLİRLER.Giriş Yap