ÇANAKKALE & BURSA TURU

Konaklamalı Turlar
600₺
500₺

Tur Bilgileri

ÇANAKKALE & BURSA TURU

Dönmeyi hiç düşünmediler. Bu vatanı evlatlarına bırakabilmek için canlarını gözlerini bile kırpmadan verdiler…


Tur Ekstraları

TUR TARİHLERİ:

 19-21 MART

2-4 NİSAN

28-30 MAYIS

18-20 HAZİRAN

21-23 TEMMUZ

27-29 AĞUSTOSHAREKET SAATLERİ:

Anıt (Devlet Tiyatrosu Önü): 20.30

Kule (Özkaymak Otel Önü): 20.45

Otogar (istikbal önü): 21.00

Bosna (Migros Önü): 21.15

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

Konya’dan Gidiş -Dönüş

1 Gece Otel konaklaması

2 Sabah kahvaltısı

1 Akşam yemeği

Profesyonel rehberlik hizmeti

Feribot geçiş ücretleri

Zorunlu seyahat sigortası

Acente refakati

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemeği ve Kişisel harcamalar, müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

Gezilecek Yerler:

ÇANAKKALE: Kilitbahir Kalesi, Tablayar, Seyit Onbaşı, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Seddülbahir Ertuğrul Tabyası, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı

BURSA: Panorama 1326, Tophane, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Emir Sultan, Yeşil Türbe, Ulu Camii, Kozahan, Cumalıkızık

 


Tur Programı

1.GÜN: Belirlenen Hareket noktalarından misafirlerimizi aldıktan sonra gece yolculuğuyla turumuz başlıyor.


2.GÜN: Sabah erken saatlerde Çanakkale’ye varıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından feribotla Gelibolu yarımadasına doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Kilit bahir Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra Namazgah Tabyası, Rumeli Mecidiye Tabyası Seyit Onbaşı Anıtı ziyaretlerimizi yapıyoruz. Ardından tespit edilebilen gerçek şüheda kabristanlarından Şahindere şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası İkinci Anafartalar Zaferi’nin 45. Yıldönümü olan 21 Ağustos 1960 tarihi ziyarete açılan Çanakkale Şehitler Abidesi, Çanakkale Muharebeleri’nde şehit düşen tüm askerlerimizi simgelemekte şehitler abidesini ziyaret ediyoruz. Şehitler Abidesi’nde rehberimizin anlatımından sonra fotoğraf çekebilmek için serbest zamanımızı veriyoruz. Morto Koyu'nun (Ölüm Koyu) yanından geçerken araç içinde otobüsümüz bölgenin tanıtımını yapmaya devam edecektir. Çanakkale turumuz 63 askeri ile yaklaşık 2000 düşmanı püskürten Seddülbahir'de bulunan Ezineli Yahya Çavuş Şehitliği ve Ertuğrul Tabyası ile devam edip öğle yemeği için Alçıtepe köyüne varışımızla birlikte serbest zaman veriyoruz. 57.Alay ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Conkbayırı, Yeni Zelanda Anıtı ziyaretimiz ile şehitlik ziyaretimiz son buluyor. Gelibolu yarımadasından ayrılarak otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğini alıp misafirlerimizin dinlenmesi için serbest zaman verilecektir.


3.GÜN: Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Bursa’ya doğru hareket ediyoruz. Bursa da Panorama 1326 Fetih müzesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Tophane bölgesine geçip Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerini ziyaret ediyor ve bu mekanları fotoğraflama imkânı buluyoruz. Ulu Cami’ye geliyoruz. Rehberimiz eşliğinde Ulu Camii ziyaretimizi yapıyoruz. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bursa’nın Kozahan ve Bedesten çarşılarında alışveriş yaptıktan sonra Emir Sultan camii ve türbesine geçiyoruz. Yeşil Türbe, Çelebi Mehmet Türbesi’ni de ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Tarihi Osmanlı köylerinden Cumalıkızık Köyü'ne varıyoruz. Burada gezilerimizi yaptıktan sonra alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Konya'ya doğru hareket ediyoruz. Konya'ya geliş saatimiz takribi 24:00 dür. Konya’ya vardıktan sonra misafirlerimizle başka bir Little Joy turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

NOT: BU TURUMUZU WEB SİTEMİZDEN SATIN ALARAK KREDİ KARTINA TAKSİT İMKANLARI VE BİR SONRAKİ TURUMUZ İÇİN KAMPANYALARDAN HABERDAR OLABİLİRSİNİZ.

 Giriş Yap