EGENİN İNCİLERİ

Konya Çıkışlı Turlar
1490₺

Tur Bilgileri

2 GECE KONAKLAMALI BUTİK EGE TURU

GEZİLECEK YERLER

 Sarımsaklı Plajı – Şeytan Sofrası – Ayvalık – Cunda Adası - Alaçatı -Çeşme -Konak Meydanı –Kıbrıs Şehitleri Caddesi - Efes -Meryemana-Şirince Köyü-Kuşadası


Tur Ekstraları

TUR TARİHİ : 1-4 MAYIS & 18-21 MAYIS 

ÜCRET: 1490 TL

Ücrete Dahil Hizmetler:

 2 Gece Otel Konaklaması

3 Sabah Kahvaltısı

2 Akşam yemeği

Araç içi ikramlar

Seyahat sigortası

Profesyonel rehberlik hizmeti: 

Ücrete Dahil Olmayanlar 

Müze ve ören yeri girişleri 

Öğle yemeklerTur Programı

2 GECE KONAKLAMALI BUTİK EGE TURU

1.GÜN

Belirtilen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra gece yolcuğumuza başlıyoruz , belirlenen noktalarda molalarımızın ardından sabah saatlerinden Sarımsaklı plajına varıyoruz .  Balıkesir Ayvalık ilçesinde bulunan Sarımsaklı plajında verilen 1 saatlik fotoğraf molamızın ardından mükemmel manzaraya sahip yüksek bir noktada bulunan yeşil ve mavinin mükemmel uyumuna şahit olacağımız Şeytan Sofrasında çay ve kahve molamızı veriyoruz . Bu güzel molamızın Egenin en güzel ilçelerinden biri olan Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz ve kısa bir sahil yürüyüşümüzün ardından yöreye özgü alışverişimizi yapmak üzere kısa bir mola veriyoruz. Verilen serbest zamanın ardından Cunda Adasına doğru devam ediyoruz . Egenin bu şirin kasabacına geldikten sonra tarih kokan sokaklarında kısa bir yürüyüş yaparak Rahmi Koç tarafından müze haline getirilen Taksiyarhis Klisesini ziyaret ediyoruz. Klise gezimizin ardından tekrar deniz kenarına inerek Cunda Marinasında serbest zaman veriyoruz.  Belirtilen serbest zamanın ardından tekrar otobüsümüze binerek İzmir Kordonda bulunan otelimize geçiyoruz.

2.GÜN

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otobüsümüze binerek  Alaçatıya doğru hareket ediyoruz. Programımıza meşhur Alaçatı pazarından geçerek başlıyoruz. Ardından Alaçatı değirmenlerine doğru yürüyoruz. Burada misafirlerimize vereceğimiz serbest zamanın ardından  Çeşme’ye doğru  hareket etmek için otobüsümüzdeki yerimizi alıyoruz.

Çeşme yaz aylarında nüfusunu neredeyse 3 katlamaktadır. Tatil bölgesi olarak ünlü sanatçılarımızın en çok tercih ettiği yerlerden biridir.

Çeşmeye varınca ilk ziyaret edeceğimiz yer çeşme kalesidir.

Çeşme kalesinin ardından Boğa heykelinin orada serbest zaman verilip şehir merkezinde veya sahildeki cafelerde oturabilirsiniz.

Öğleden sonra saat 15,00 gibi turumuzu sonlandırıp İzmir’e doğru geçiyoruz. İlk olarak Konak / İzmir’den başlıyoruz.

Konak Saat kulesinde ilk toplu fotoğrafımızı aldıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanında misafirlerimiz saat kulesi etrafında fotoğraf çektikten sonra sahil kenarında cafe de oturabilir ya da sahil gezisi yapabilir.

Saat kulesinde verilen serbest zamanın ardından Kıbrıs Şehitleri Caddesine doğru geçiyoruz.

 

Akşam yemeğimiz saat 18,30-19,30 arasında olup otelde akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından odalarımıza çekilip dinleniyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğimizin ardından kordon sahilde zaman geçirebilir.

 

3.GÜN

Sabah erken saatlerde uyanıp saat 8,30 -9,00 arasında kahvaltımızı alıyoruz.

Kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak Meryem ana kilisesini ziyaret ediyoruz.

Ardından Kuruluşu MÖ. 6000 yıllarına dayanan Efes Antik Kenti ziyaretini gerçekleştiriyoruz.

Efes Antik Kenti ; Roma, Yunan ve Türklere ait bir antik kent olmuştur. İçerisinde Artemis Tapınağı, Meryem Ana Evi ve Ashab-ı Kehf gibi yapıtları bulunduran bu olağanüstü eser İzmir’in Selçuk ilçesinde yer almakta ve Türkiye’nin en önemli turistik yerleri arasında bulunmaktadır. Efes, Helenistik ve Roma dönemlerinde en parlak zamanlarını yaşamıştır.

Efes Antik turumuzdan sonra öğle yemeğini alacağımız Restauranta geçiyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından 2012 Kıyamet senaryolarından bolca bahsedilen Şirince Köyünü ziyaret ediyoruz.

Şirince köyü Şirince Köyü meyve şaraplarıyla ünlü şirin bir köydür. Şirince köyü evleri turizme tamamen açılıp köyhalkı geçimini turizm üzerinden sağlamaktadır.

Şirince köyünde yapılacaklar ;

1.Kumda kahveyi içebilirsiniz

2. Mürver Şurubu deneyin.

3. St. John Baptist Kilisesi’ne gidin.

4. Hodri Meydan Kulesi’ni görün.

5. Şarap tadımı yapın.

Şirince de verilecek serbest zamanımızın ardından Kuşadası’na doğru hareket ediyoruz.

Kuşadasında şehir turumuzu yaptıktan sonra sahil kenarına inip serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamanımızın ardından aracımıza geçip Konya’ya doğru hareket ediyoruz.

 


BU TURUMUZU WEB SİTEMİZDE SATIN ALABİLİRSİNİZ. KREDİ KARTINA TAKSİT İMKANI DAN FAYDALANABİLİRSİNİZ.

 

WEB SİTEMİZDEN KAYIT YAPMAYACAK MİSAFİRLERİMİZ

0850 305 92 42 NUMARALI TELEFONDAN WHATSAPP HATTIMIZA ULAŞIP KAYITLARINI YAPABİLİRLER.

KAYIT İÇİN; İSİM SOY İSİM, T.C. KİMLİK NUMARASI, TELEFON VE HANGİ DURAKTAN BİNECEKSE BİLGİLERİNİ BİZLERE ULAŞTIRABİLİRLER.
Giriş Yap