ESKİŞEHİR TURU

Günübirlik Turlar
180₺

Tur Bilgileri

ESKİŞEHİR TURU

 

En güzel şehir olan Eskişehir, Odun Pazarı tarihi evleriyle birlikte size unutulmaz bir tur hazırladık.

 

Türkiye’nin en nezih illerinden ve en kalabalık Üniversite şehri…

 

Gezilecek Yerler

 

Sazova Bilim ve Kültür Parkı – Masal Şatosu – Nuh’un Gemisi – Su altı Dünyası – Balmumu Müzesi- El sanatları Çarşısı  - Kent Park AVM – Porsuk Çayı –Atlıhan Çarşısı


Tur Ekstraları

 

Tur Hakkında Önemli Bilgi ve Tavsiyeler

 

Tur öncesinde ve tur esnasında düzenleme önceden yapılmış olduğu için koltuk numarası sözü verilemez.

 

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatleri tur öncesinde sizi arayarak belirtilir ve cep telefonunuza SMS yoluyla bilgilendirme mesajı atılır. Belirttiğimiz hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olmanız gerekmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz sebebi ne olursa olsun herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

 

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

 

Gezi süresince gerçekleşecek olan yürüyüşlerimiz için spor ayakkabı tercih edilmelidir.

 

Gezi süresince sahil kesimleri ve olumsuz hava koşulları göz önünde bulundurulup yanınıza hırka veya ceket almanız tavsiye edilir.

 

Yanınızda harici şarj(powerbank) bulundurmanız gerekebilir.

 

Deneyimlerinizi kaydetmek ve hatıra biriktirmek için fotoğraf makinesine ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

Tur Ekstraları

 

 

Ücrete Dâhil Hizmetlerimiz

 

Sabah Kahvaltısı(Araç içi Sandviç + Meyve Suyu )

Lüks ulaşım (Araçta priz, Wifi, TV )

Araç içi ikramlar

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 

 

 

Ücrete Dâhil Olmayan

 

Öğle yemeği (Serbest zaman)

Müze ören yeri girişleri

 

 

 

Tur Programı

Hareket Konya’dan

 

Eğitim Fakültesi (Lezzan): 05.30

Anıt(Devlet Tiyatrosu): 05.40

Kule(Özkaymak Otel Önü): 05.50

Otogar(İstikbal Önü): 06.10

Bosna (Migros): 06.25

Konya’ya Dönüş: 17.00

Konya’ya Varış: 23.00 -23.30

 


Tur Programı

TUR PROGRAMI

 

Belirlenen duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra Eskişehir için hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sonra Özkan dinlenme tesisinde 20 dakikalık ihtiyaç molamızı verdikten sonra tekrar harekete geçiyoruz.

 

Eskişehir’e ulaştıktan sonra turumuza ilk olarak Sazova Bilim Kültür merkezinden başlıyoruz. Burada nostaljik trenden, Korsan Gemisi’nden Masal Şatosu’na kadar Su altı dünyasından Bilim deney Merkezine, Minyatürken Nasreddin Hoca’ya bir yolculuk için serbest bırakıyoruz. Dileyen Misafirlerimiz tren ile Sazova Parkı çevresinde turlayabilir.

 

Sazova Parkında gezimizin ilk etabını bitirdikten sonra Odun Pazarına geçiyoruz. Tarihi Odun Pazarı evlerini gördükten sonra Kurşunlu Küllüye ’sini geziyoruz hemen ardından Atlıhan’da meşhur Eskişehir Lületaşının satıldığı muhteşem Handa çay molası veriyoruz ve buradan dünyanın pek çok ülkesinde ‘Madam tussuad müzesinin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın ünlü simalarından toplam 160’ın üzerinde heykel göreceğiz.

 

Balmumu müzesinden sonra öğle yemeği için serbest zaman verilip buluşma noktasında misafirlerimizin ihtiyaçlarını giderilmesini bekleyeceğiz. Eskişehir’de misafirlerimize yöreye özgü olan çi börek yemeleri tavsiye edilir.

 

Turumuzun son bölümünde özellikle Üniversite öğrencilerinin yoğunlukta gezdiği Porsuk Çayı etrafında turumuzu tamamlayıp şehrin merkezinde olan AVM’de serbest zaman verip turumuzu burada sonlandırıyoruz.

 

Bir modern kent olan Eskişehir’den ayrılırken misafirlerimizle başka bir LİTTLE & JOY TURİZM organizasyonda görüşmek üzere veda ediyoruz.

 

Bu turumuzu Web sitemizden satın alabilirsiniz. Kredi kartına 12 taksit imkanlarımızdan faydalanmak için hemen satın al butonunu tıkla.Giriş Yap