İSTANBUL TURU

Günübirlik Turlar
300₺
290₺

Tur Bilgileri

Konya çıkışlı günübirlik İstanbul turu:

Dünya’ya son kere bakacaksın deseler ,bu bakışı İstanbul’un Çamlıca’sından isterim

Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan,köklü tarih geçmişi ve eşsiz güzellikleriyle günübirlik İstanbul turuna hoş geldiniz!Little & Joy Turizm , Little & Joy Turizm , Konya , Selçuklu , Karatay ,Selçuk Üniversitesi ,Konya Zafer ,Karatay Üniversitesi , Necmettin Erbakan Üniversitesi , Konya Turizm Acenteleri, Konya Tur Firmaları,Konya Kalkışlı Turlar ,Konya Çıkışlı Karadeniz Turları ,Karaman, yılbaşı Karadeniz turları, yılbaşı karadeniz turu , yurtdışı turlar , yurtdışı turları ,  yeşil Karadeniz turu, yayla turu , karadeniz yayla turlari, karadeniz turu için en uygun zaman ,Karaman Çıkışlı Turlar ,Ankara Çıkışlı Turlar ,Ankara çıkışlı İstanbul turu , Konya Çıkışlı Karadeniz Turları , Little & Joy Turizm Karadeniz Turları , Karadeniz turu , Karadeniz Turları ,Karadeniz Turu , karadeniz tur , doğu karadeniz turu , batı karadeniz turu, karadeniz , uçaklı karadeniz turu , KAPSAMLI KARADENİZ YAYLALAR TURU , Doğu Karadeniz ve Batum Turları , ets tur karadeniz turu , jolly tur karadeniz turu , karadeniz tur fiyatları , karadeniz yayla turu , karadeniz gezis , Karaman Çıkışlı Karadeniz Turu ,Aksaray Çıkışlı Karadeniz Turu, Konya Karadeniz, karadeniz turu , karadeniz yayla turu, karadeniz turu fiyatları 2020, karadeniz turu fiyatları 2021, karadeniz turu fiyatları 2022 , karadeniz tatil, jolly karadeniz turu, anı tur karadeniz turu, bayramda karadeniz turu, Kapadokya Turu ,Konya Çıkışlı Kapadokya Turu , Tam Kapsamlı Kapadokya Tıuru ,Konya çıkışlı İstanbul Turu ,İstanbul Turu , Gezilanya turizm , Pamukkale turları , Lavanta Turları ,Rafting Turları , Tur takvimi ,Eskişehir Turları ,Antalya Turu , Olimpos Turu ,Olympos Turu ,Konya Çıkışlı Olympos turu , O ses Türkiye Turu ,Tatil ,Otel rezervasyonu ,Gençlik gezileri ,Kampüs Organizasyonları ,Neugezi ,konya unigezi , konyaunigez,Yavuz Soğukçeşme , ömürcan Budak ,Mustafa Karaman ,geziyol ,kampüs gezileri ,Bosna Hersek Mahallesi ,çadır ,otel ,çadır festivali , kampusfest , kampüsfest , Kampüs Fest Color ,Color Fest , Festival , Konser ,Club İnferno , Konya Külüt Merkezi , SKM , Selçuklu Kültür Merkezi


Tur Ekstraları

Gezilecek Noktalar:

Taksim,İstiklal,Galata Kulesi,Mısır Çarşısı, Boğazda Tekne Turu, Çamlıca Camii,Çamlıca Tepesi,Kız Kulesi , Eminönü

Hareket Yeri ve Saatleri:

Hareket Konya’dan

Anıt(Devlet Tiyatrosu): 22.00

Kule(Özkaymak Otel Önü): 22.15

Otogar(İstikbal Önü): 22.30

Bosna (Migros): 22.45

Konya’ya varış:07:00-07:30

Ücrete Dahil Hizmetlerimiz:

Sabah Kahvaltısı(Araç içi Sandviç + Meyve Suyu )

Lüks ulaşım (Araçta priz, Wifi, TV )

Araç içi ikramlar

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Acente Refakati

Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayanlar:

Öğle ve akşam yemekleri

Boğazda tekne turu

Galata Kulesine çıkmak isteyen misafirlerimizin ücreti

Kişisel harcamalar


Tur Programı

TUR PROGRAMI

Belirlenen duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra İstanbul için hareket ediyoruz. Sabah ilk olarak Eminönü’ne geçiyoruz. Sabah kahvaltımızı Eminiönü börekçide aldıktan sonra Mısır çarşısına geçiyoruz.

Mısır Çarşısı, Eminönü`nde Yeni Camii`nin arkasında ve Çiçek Pazarı`nın yanındadır. İstanbul`un en eski kapalı çarşılarından olan Mısır Çarşısı, aslında Yeni Cami’nin yapılışı sırasında bu camiye gelir getirmek amacıyla inşa ettirilmiştir. Sultan III. Murat’ın annesi olan Safiye Sultan tarafından 10 Muharrem 1006 (1597) tarihinde başlatılan inşaat uzun bir duraklamadan sonra Sultan IV. Mehmet’in annesi Hatice Turhan Sultan tarafından tamamlattırılmıştır.

MISIR ÇARŞISI'NDA NELER VAR

Porselen ,Şekerleme, Seramik ,Tekstil ,Altın ve Gümüş ,Baharat Bitki Çayı, Esans ,Gıda ,Kurutulmuş Meyve ,Kuruyemiş ,Paşmina ve Lokum gibi ürünlere çarşıda ulaşabilirsiniz.

Mısır çarşısında verilen serbest zamanın ardından Boğazda tekne turumuzu yapmak için Eminönü sahiline geçip oradan sadece tur misafirlerimizin katılabileceği tekneye geçiyoruz.

Tekne turumuz 1 saat boyunca müzik eşliğinde gerçekleştikten sonra Karaköy iskelesinde iniyoruz. Oradan Önce Galata kulesine ardından taksim ve istiklal caddesine geçiyoruz. Burada tur programımıza göre serbest zaman verilecektir. Minimum 2 saat …

Galata Kulesi
Günümüzdeki isminin kökenininse Yunancada “Süt” anlamına gelen “Gala” kelimesinden türetildiği konusunda yaygın bir inanış hâkim.

Kulenin bir zamanlar gözlem amacıyla kullanılan terası, günümüzde de varlığını korumaya devam ediyor. Bu sayede ziyaretçiler, panoramik İstanbul manzarasının tadını doyasıya çıkarma fırsatı yakalıyor.

Tabii manzarayı keyif alarak seyretmek ve sakin bir atmosferde bol bol fotoğraf çekebilmek için zamanlamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Verilen serbest zamanın ardından aracımıza geçip Üsküdar merkeze doğru hareket ediyoruz.

İlk olarak Lamartine  dediği gibi ‘’Dünyaya son kere bakacaksın deseler, bu bakışı İstanbul’un Çamlıca’sından isterdim.’’ Sözünden esinlenerek Çamlıca tepesine çıkıp İstanbul’u buradan daha iyi şekilde görebiliyoruz.


Çamlıca Tepesiİstanbul Anadolu Yakası Üsküdar ilçesi sınırlarında yer alan ve kenti 360 derecelik açı ile panoramik olarak izleyebileceğiniz, tepelik ve yeşil bir tepe. İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasına, Marmara Denizi ve İstanbul’a hâkim olan Çamlıca Tepesi, temiz havası ve doğal güzellikleri ile kentin en turistik bölgelerinden biri.

İstanbul’un en yüksek tepesi ve İstanbul’da şehir manzarasının tadının çıkarılacağı güzel yerlerden biri olan Çamlıca Tepesi, Osmanlı döneminde de popüler bir ziyaret noktasıydı. Birçok divan şiiri, şarkı ve edebi esere konu olan Çamlıca, ağaçlık oluşu sayesinde temiz havanın hâkim olduğu İstanbul’un ender bölgelerinden.

Buradaki verdiğimiz fotoğraf molamızın ardından Üsküdar merkeze inip akşam yemeğimizi alıyoruz.

Akşam yemeği ve şehir merkezi gezisi ardından İstanbul’un en gözde kulelerinden olan Kız kulesine doğru hareket ediyoruz.

Burası turumuzun son uğrak yeri olup manzaraya karşı çay kahve içmek isteyenler için 3 tane kafe mevcut olup buralarda zaman geçirebilirsiniz. İsteğe bağlı misafirlerimiz tekne ile kız kulesine çıkıp oradan da fotoğraf alabilirler.

Bu turumuzu internet üzerinden kredi kartı ile online ödeme yaparak satın alabilirsiniz. Kredi kartına tek çekim ve taksit imkânlarından faydalanmak için Giriş yap butonunu tıklayarak rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon yapabilmek için üye olmanız gerekiyor. Üye girişinden sonra rezervasyon yap butonunu tıklayıp rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra size ayrılan müşteri panelinden rezervasyonlar bölümünden istediğiniz zaman biletinize ulaşabilirsiniz.Giriş Yap