İSTANBUL VE ADALAR TURU

Konya Çıkışlı Turlar
1600₺

Tur Bilgileri

İSTANBUL VE ADALAR TURU 

Konya çıkışlı İstanbul ve Adalar Turu

Dünya’ya son kere bakacaksın deseler, bu bakışı İstanbul’un Çamlıca’sından isterim.

Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan, köklü tarih geçmişi ve eşsiz güzellikleriyle İstanbul Turuna Hoş Geldiniz!


GEZİLECEK NOKTALAR

Taksim, İstiklal, Galata Kulesi, Mısır Çarşısı, Boğazda Tekne Turu, Çamlıca Camii, Çamlıca Tepesi, Kız Kulesi, Eminönü, Ayasofya Camii, Sultan Ahmet Camii, Büyük Ada, Heybeliada

Sıkça Sorulan Soruları Görmek İçin Tıkla


Tur Ekstraları

HAREKET SAATLERİ:

Anıt (Devlet Tiyatrosu Önü): 21.00

Kule (Özkaymak Otel Önü): 21.15

Otogar (İstikbal Önü): 21.30

Bosna (Migros Önü): 21.45

Konya’ya Varış: 05.00

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

2 Sabah Kahvaltısı

1 Akşam Yemeği

1 Gece Konaklama

Ulaşım ve Profesyonel Rehber Hizmeti

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

Adalar Feribot Ücreti

Öğle Yemekleri

Tekne Turu

 


Tur Programı

GEZİ PROGRAMI

Belirlenen durak saatlerinde tur yetkilimiz misafirlerimizi alıp İstanbul’a doğru hareket ediyoruz.

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak Çamlıca Camii ziyaretiyle turumuz başlıyor.

Ardından da Çamlıca Tepsi Seyir terasında İstanbul’u izliyoruz.

İstanbul’un en güzel ve büyüleyici yerlerinden birisi konumunda Olan Üsküdarda toplu fotoğraf aldıktan sonra serbest zaman verilmektedir.

Serbest zamanın ardından Otobüsteki yerlerimizi alıp Anadolu Yakasında bulunan Kartal Gişelerinden Adalara geçmek için feribot kullanmaktayız. 

İlk olarak Büyükada ziyareti ile turumuz başlıyor. 

İstanbul Adalar ilçesinin merkezi ve aynı zamanda karaya en uzak olanı olan Büyükada, Bizans dönemindeki prenslerin sürgün yeri olmuş.

Büyükada, tarihi iskelesi, büyük çarşı meydanı, çay bahçeleri, cafeleri, midye tavacıları ve meşhur balık lokantalarıyla ziyaretçilerini son derece keyifli bir atmosfer içinde karşılıyor.

Malum olduğu üzere yüzlerce atın ölümü ile sonuçlanan hastalık sonrasında Adalar’da faytonlar yasaklandı ve artık ada turları Ağustos 2020’den itibaren elektrikli araçlar ile yapılıyor.

Adalar’da toplamda 40 adet 13 kişilik ve 20 adet 3 kişilik elektrik araç hizmet veriyor. Bu araçlar maksimum 25 kilometre hız yapabiliyor.

Adaya geldiğinizde iskeleden çarşıya doğru gittiğinizde hemen hemen her tarafta bisiklet kiralama yeri bulabilirsiniz.

Büyükada turumuzdan sonra tekrar feribotlara binerek Heybeliada ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.

Heybeliada Prens adalarının en yeşili ve 2. Büyük adasıdır.

Heybeliada, sokaklarında tarihin izlerine rastlayacağınız, denizin ve doğanın tadını çıkarıp aslında İstanbul sınırları içerisindeyken bile İstanbul’da değilmişsiniz gibi hissedeceğiniz yerlerden.

Heybeliada turumuzu da bitirdikten sonra Kartal gişesinde bekleyen otobüsümüze doğru geçip ardından Otelimize varıyoruz.

Konaklama yapılacak otelimiz MACİTY HOTEL Maltepe bölgesinde olup şehir otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz. 

İkinci Gün sabah kahvaltımızın ardından ilk olarak Ayasofya Camiiyi ziyaret ederek turumuza başıyoruz. Bilindiği üzere Ayasofya Klisesi veya Müzesi olarak bilinen Ayasofya camii yıllara tanıklık yapmış bir camidir. Türkiye ve İstanbul’da en çok ziyaret edilen müzeler arasında 1. sırada (İbadete tekrar açılmadan önce) yer alan Ayasofya müzesi (Ayasofya Cami) yıllara meydan okuyan ve dünya üzerinde iki büyük din için önemli bir yapı. İstanbul’un Bizans Döneminden günümüze gelmeyi başaran en önemli anıtı şüphesiz dünyanın sekizinci harikası olarak gösterilen ve Bizans’ın en görkemli eseri olan Ayasofya’dır. Konstantin ile birlikte Bizans İstanbuluna en önemli katkıları sağlayan İmparator Justirianus’un eseri olan Ayasofya, boyutuyla ve görkemiyle yüzyıllarca dünyanın en abidevi yapısı olarak kalmıştır. İstanbul’un geçirdiği yangın, deprem gibi birçok felakete de göğüs gererek günümüze değin ulaşmayı başarmıştır.  

Ayasofya Camii’nin tam karşısında bulunan Sultan Ahmet Camii de  Türkiye’nin ve belki de Dünya’nın en özel camilerinden birisi. İhtişamı, tarihi, sahip olduğu ince detayları ile İstanbul’da kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında belki de ilk sıralarda.

Ardında Emin Önüne geçerek Mısır çarşısını ziyaret ediyoruz.

Mısır Çarşısı, Eminönü`nde Yeni Camii`nin arkasında ve Çiçek Pazarı`nın yanındadır. İstanbul`un en eski kapalı çarşılarından olan Mısır Çarşısı, aslında Yeni Cami’nin yapılışı sırasında bu camiye gelir getirmek amacıyla inşa ettirilmiştir. Sultan III. Murat’ın annesi olan Safiye Sultan tarafından 10 Muharrem 1006 (1597) tarihinde başlatılan inşaat uzun bir duraklamadan sonra Sultan IV. Mehmet’in annesi Hatice Turhan Sultan tarafından tamamlattırılmıştır.


MISIR ÇARŞISI'NDA NELER VAR?

Porselen, Şekerleme, Seramik, Tekstil, Altın ve Gümüş, Baharat, Bitki Çayı, Esans, Gıda, Kurutulmuş Meyve, Kuruyemiş, Paşmina ve Lokum gibi ürünlere çarşıda ulaşabilirsiniz.

Mısır çarşısında verilen serbest zamanın ardından Boğazda tekne turumuzu yapmak için Eminönü sahiline geçip oradan sadece tur misafirlerimizin katılabileceği tekneye geçiyoruz.

Tekne turumuz 1 saat boyunca müzik eşliğinde gerçekleştikten sonra Karaköy iskelesinde iniyoruz. Oradan Önce Galata kulesine ardından taksim ve istiklal caddesine geçiyoruz. Burada tur programımıza göre serbest zaman verilecektir. Minimum 2 saat …

Galata Kulesi
Günümüzdeki isminin kökenininse Yunancada “Süt” anlamına gelen “Gala” kelimesinden türetildiği konusunda yaygın bir inanış hâkim.

Kulenin bir zamanlar gözlem amacıyla kullanılan terası, günümüzde de varlığını korumaya devam ediyor. Bu sayede ziyaretçiler, panoramik İstanbul manzarasının tadını doyasıya çıkarma fırsatı yakalıyor.

Tabii manzarayı keyif alarak seyretmek ve sakin bir atmosferde bol bol fotoğraf çekebilmek için zamanlamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Verilen serbest zamanın ardından aracımıza geçip Üsküdar merkeze doğru hareket ediyoruz.

İlk olarak Lamartine  dediği gibi ‘’Dünyaya son kere bakacaksın deseler, bu bakışı İstanbul’un Çamlıca’sından isterdim.’’ Sözünden esinlenerek Çamlıca tepesine çıkıp İstanbul’u buradan daha iyi şekilde görebiliyoruz.

 

Turumuzu İstiklal Caddesinde verdiğimiz son serbest zamanın ardından Şişhane Metrosu önünde toplanıyoruz. Ardından aracımıza geçerek Konya’ya doğru hareket ediyoruz.

 

  

TUR TARİHLERİ :
9-11 EYLÜL SON 8 KİŞİLİK YERİMİZ KALDI.
16-18 EYLÜL SON 9 KİŞİLİK YERİMİZ KALDI.
23-25 EYLÜL SON 8 KİŞİLİK YERİMİZ KALDI.
30 EYLÜL -2 EKİM KAYITLAR DEVAM EDİYOR

 Giriş Yap