0332 350 00 06

TAM KAPSAMLI BÖLGESEL KAPADOKYA TURU

Günübirlik Turlar
kişi başı 130
  • Anasayfa
  • TAM KAPSAMLI BÖLGESEL KAPADOKYA TURU

Tur Bilgileri

TAM KAPSAMLI BÖLGESEL KAPADOKYA  TURU

Eşsiz manzarasıyla, doğa harikası güzel atlar diyarı KAPADOKYA

Gezilecek Yerler

ÜÇGÜZELLER – GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR KALE ALTI  – AŞK VADİSİ –KARLIK SOKAK – ÇAVUŞİN KÖYÜ –ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ –HAYAL VADİSİ – AVANOS KIZILIRMAK SALLANAN KÖPRÜ – SEYİR TEPESİ –Tur Hakkında Önemli Bilgi ve Tavsiyeler

Tur öncesinde ve tur esnasında düzenleme önceden yapılmış olduğu için koltuk numarası sözü verilemez.

 Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatleri tur öncesinde sizi arayarak belirtilir ve cep telefonunuza SMS yoluyla bilgilendirme mesajı atılır. Belirttiğimiz hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olmanız gerekmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz sebebi ne olursa olsun herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Gezi süresince gerçekleşecek olan yürüyüşlerimiz için spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gezi süresince sahil kesimleri ve olumsuz hava koşulları göz önünde bulundurulup yanınıza hırka veya ceket almanız tavsiye edilir.

Yanınızda harici şarj(powerbank) bulundurmanız gerekebilir.

Deneyimlerinizi kaydetmek ve hatıra biriktirmek için fotoğraf makinesine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Little & Joy Turizm , Little & Joy Turizm , Konya , Selçuklu , Karatay ,Selçuk Üniversitesi ,Konya Zafer ,Karatay Üniversitesi , Necmettin Erbakan Üniversitesi , Konya Turizm Acenteleri, Konya Tur Firmaları,Konya Kalkışlı Turlar ,Konya Çıkışlı Karadeniz Turları ,Karaman, yılbaşı Karadeniz turları, yılbaşı karadeniz turu , yurtdışı turlar , yurtdışı turları ,  yeşil Karadeniz turu, yayla turu , karadeniz yayla turlari, karadeniz turu için en uygun zaman ,Karaman Çıkışlı Turlar ,Ankara Çıkışlı Turlar ,Ankara çıkışlı İstanbul turu , Konya Çıkışlı Karadeniz Turları , Little & Joy Turizm Karadeniz Turları , Karadeniz turu , Karadeniz Turları ,Karadeniz Turu , karadeniz tur , doğu karadeniz turu , batı karadeniz turu, karadeniz , uçaklı karadeniz turu , KAPSAMLI KARADENİZ YAYLALAR TURU , Doğu Karadeniz ve Batum Turları , ets tur karadeniz turu , jolly tur karadeniz turu , karadeniz tur fiyatları , karadeniz yayla turu , karadeniz gezis , Karaman Çıkışlı Karadeniz Turu ,Aksaray Çıkışlı Karadeniz Turu, Konya Karadeniz, karadeniz turu , karadeniz yayla turu, karadeniz turu fiyatları 2020, karadeniz turu fiyatları 2021, karadeniz turu fiyatları 2022 , karadeniz tatil, jolly karadeniz turu, anı tur karadeniz turu, bayramda karadeniz turu, Kapadokya Turu ,Konya Çıkışlı Kapadokya Turu , Tam Kapsamlı Kapadokya Tıuru ,Konya çıkışlı İstanbul Turu ,İstanbul Turu , Gezilanya turizm , Pamukkale turları , Lavanta Turları ,Rafting Turları , Tur takvimi ,Eskişehir Turları ,Antalya Turu , Olimpos Turu ,Olympos Turu ,Konya Çıkışlı Olympos turu , O ses Türkiye Turu ,Tatil ,Otel rezervasyonu ,Gençlik gezileri ,Kampüs Organizasyonları ,Neugezi ,konya unigezi , konyaunigez,Yavuz Soğukçeşme , ömürcan Budak ,Mustafa Karaman ,geziyol ,kampüs gezileri ,Bosna Hersek Mahallesi ,çadır ,otel ,çadır festivali , kampusfest , kampüsfest , Kampüs Fest Color ,Color Fest , Festival , Konser ,Club İnferno , Konya Külüt Merkezi , SKM , Selçuklu Kültür Merkezi


Tur Ekstraları

Ücrete Dâhil Hizmetlerimiz


Lüks ulaşım (Araçta priz, Wifi, TV )
Araç içi ikramlar
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 

Ücrete Dâhil Olmayan

Öğle yemeği (Açık Büfe Menü)


Tur Programı

Hareket Konya’dan

Eğitim Fakültesi (Lezzan): 05.45
Anıt(Devlet Tiyatrosu): 06.00
Kule(Özkaymak Otel Önü): 06.15
Otogar(İstikbal Önü): 06.30
Bosna (Migros): 06.45
Konya’ya Dönüş: 17.00
Konya’ya Varış: 22.00 -23.00

 

TUR PROGRAMI

Belirlenen duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra turumuz için yola çıkıyoruz.1.5 saat sonra Ağaçlı Dinlenme Tesisinde yirmi dakikalık ihtiyaç molası verdikten sonra araç içi kahvaltımızı alıp Nevşehir Versa Hastanesi önünden bölgeye hakim profesyonel rehberimizi alıp turumuza başlıyoruz.

 

Kapadokya Anadolu ve Türkiye’nin tam ortasında Nevşehir ili merkezde olmak üzere Aksaray ,Niğde , Kırşehir ve Kayseri illerinin bazı bölümlerini içine alan bölgedir.

Kapadokya 60 milyon yıl önce aktif yanardağ lavlarının ortaya çıkardığı , birbirinden ilginç oluşumların yer aldığı bölgedeki peri bacaları ve yer altı şehirleri , hem yöresel dokunun bir parçası hem de tarihi değerleriyle ön plana çıkan bir coğrafya.

Tur programımıza ilk olarak Güvercinlik vadisinden başlıyoruz. Kapadokya’nın dünyaca ünlü Uçhisar –Avanos –Ürgüp üçgeninde peri bacalarını ilk olarak Güvercinlik vadisinden kuş bakışı olan seyir terasından görüyoruz.

Hemen ardından Uçhisar Kale altına geçip oradan Karlık Sokağa geçip buradan Kaleyi güzel bir manzarada fotoğraflayabilmek için serbest zaman veriyoruz. Zeminden gökyüzüne yükselen kale, Roma döneminden bu yana, yöre halkı tarafından oyularak çok sayıda oda, ev, sığınak, depo, sarnıç, mezar, mahzen yapılmıştır. Zirveden vadiye kadar yedi kat yerleşimiyle ilginç bir yer altı şehridir burası.

Serbest zamanımızın ardından Alparslan hediyelik dükkânına uğrayıp coğrafyadan çıkarılan özel taşların, bu coğrafyaya ait olan kilden yapılmış hediye alışverişi için kısa bir mola veriyoruz.

Alışveriş molamızın ardından Öğle yemeğimizi alacağımız restoranda geçiyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından Çanak Çömlek Atölyesini ziyaret ediyoruz. Ustamız bölgenin kilinden yaptıkları çanak ve çömleklerin tanıtımını yaptıktan sonra bir tane misafirimiz çömlek yapmak için tezgahın başına geçiyor. Eğlenceli bu zamanımızın ardından hediye almak isteyenler için on dakika serbest zaman verip buradan Aşk vadisine doğru hareket ediyoruz.

Ardından sahip olduğu farklı suretteki peri bacaları olan Hayal Vadisi’ne varıyoruz. Hayal gücümüzü kullanarak peri bacalarından bir anlam çıkarabileceğimiz bu vadide yirmi dakika serbest zaman veriyoruz.

Daha sonra Avanos merkezde Kızılırmak üzerine inşa edilmiş Sallanan Köprü üzerinden karşıya geçiyoruz.1973 yılında 180mt uzunluğunda sadece yaya yürüyüşüne uygun olacak şekilde demir ayaklar üstüne ahşaptan yapılan bu köprü üzerinde keyifli dakikalar geçirdikten sonra  son noktamız olan üç güzellerde turumuzu sonlandırıyoruz.

Güzel atlar diyarı Kapadokya bölgesinden ayrılırken misafirlerimizle başka bir LİTTLE & JOY TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Bu turumuzu internet üzerinden kredi kartı ile online ödeme yaparak satın alabilirsiniz. Kredi kartına tek çekim ve taksit imkânlarından faydalanmak için Giriş yap butonunu tıklayarak rezervasyon yapabilirsiniz. Rezervasyon yapabilmek için üye olmanız gerekiyor. Üye girişinden sonra rezervasyon yap butonunu tıklayıp rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra size ayrılan müşteri panelinden rezervasyonlar bölümünden istediğiniz zaman biletinize ulaşabilirsiniz.Giriş Yap