YEDİGÖLLER VE GÖLCÜK TURU

Günübirlik Turlar
270₺
250₺
  • Anasayfa
  • YEDİGÖLLER VE GÖLCÜK TURU

Tur Bilgileri

DOĞANIN TAM KALBİNE İNİYORUZ.KARPOSTALLARA KONU OLAN GÖLCÜK EVİNDE SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZE MÜKEMMEL FOTOĞRAF MANZARALARI İLE BAŞBAŞA BIRAKIYORUZ.


Tur Ekstraları

BOLU YEDİGÖLLER VE GÖLCÜK TURU

TUR TARİHLERİ:

24 EKİM 2021

29 EKİM 2021

31 EKİM 2021

7 KASIM 2021

14 KASIM 2021

21 KASIM 2021

28 KASIM 2021


ÜCRETE DAHİL HZİMETLERİMİZ

SABAH KAHVALTISI ARAÇİÇİ SANDVİÇ MEYVE SUYU

ÖĞLE YEMEĞİ KÖFTE AYRAN

MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

ULAŞIM

REHBERLİK HİZMETİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

KİŞİSEL HARCAMALAR

Hareket Saatleri :

Konya’dan

Anıt(Devlet Tiyatrosu Önü):01.15

Kule Özkaymak otel Önü:01.30

Otogar(İstikbal Önü):01.45

Bosna (Migtos Önü):02.00

Konya’ya Varış:23.30- 00.00

GEZİLECEK YERLER:
Yedigöller ,Gölcük

Büyükgöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Deringöl, Seringöl, Küçükgöl, İncegöl ,Gölcük Tabiat Parkı,Gölcük Ev, Dilek Çeşmesi ,Yedigöller Şelalesi


Tur Programı

Belirlenen Duraklardan Misafirlerimizi aldıktan sonra müzik eşliğinde yolculuğumuz devam ediyor.

Sabah erken saatlerde Bolu merkezden yedigöllere doğru hareket ederken araç içi kahvaltımızı aldıktan sonra günün ilk ışıklarında  Yedigöller bölgesine giriş yapıyoruz.

Yedigöllere sabah erken saatlerde varıyoruz ve doğanın tüm güzelliklerini bölge kalabalıklaşmadan en güzel şekilde görme imkanına sahip oluyoruz.

Yedigöller Her mevsim ayrı güzel ….Doğa ile iç içe kuş seslerinin ve sizi rahatlatan atmosfer tüm iş stresini atabileceğiniz mükemmel bir oluşum…

Yedigöller

Kayan kütlelerin vadilerin önünü kapatması sonucu oluşan 7 göl, iki plato üzerinde yaklaşık 1,5 km boyunca sıralanmıştır. Yaklaşık 800 metre yükseklikteki platolar arasında bulunan göller arasında 100 metrelik yükseklik farkı bulunmaktadır.

Büyükgöl

Milli Parklar içerisindeki göllerin en büyüğüdür. Heyelan sonucu oluşan göl 780 metre rakımda bulunmaktadır ve gölün büyüklüğü 24.895 m2 dir. En derin yeri yaklaşık 15 metre civarında olan göl ülkemizde 1969 yılında ilk alabalık tesisi kurulmuştur. Halen burada alabalık yetiştiriciliği yapılmaktadır. Gökkuşağı, mercan ve kadife gibi balık türlerini barındırmaktadır. Deringöl’ün de Büyükgöl ile bağlantısı vardır.

Nazlıgöl

Gölün dibinden çok miktarda sızan su gölün kuzeydoğusundan yüzeye çıkmakta ve şelale oluşturmaktadır, şelale oluşumundan dolayı bu isimle anılmaktadır. 15780 m2 alana sahiptir.

Sazlıgöl

Gölün bulunduğu çevrede irili ufaklı dereler bulunmaktadır. Göle ulaşmak için Dilek çeşmesi ve Şelale tabelasını takip ederek ulaşabilirsiniz. 5950 m2 alana sahiptir.

Deringöl

Büyüklüğü 15.063 m2 olan gölün derinliği yaklaşık 10 metredir.

Seringöl

Büyükgölün kuzeyinde bulunan gölün büyüklüğü 1758 m2 ve derinliği ortalama 2,5 metredir.

Küçükgöl

Kurugöl olarakta isimlendirilmektedir. Büyüklüğü 500 m2 ve derinliği yaklaşık 1 metre kadardır.

İncegöl

Uzungöl olarakta isimlendirilmektedir. Büyüklüğü 1036 m2 olan gölün derinliği de yaklaşık 2 metredir.

 

Yedigöller’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz. Yedigöller, her mevsim de bir başka güzel. Yedigöller bizleri adeta büyülüyor. Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Yedigöller yüzeysel ve yer altı akışıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye doğru sıralanmış 7 adet gölden oluşmuştur. Sessiz ve sakin tabiatı, güzel manzaraları, farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları, çeşitli cins ve türde bitki ve ağaçlarla süslü çevresiyle, mükemmel bir piknik, dinlenme, sakinlik, ferahlık, fotoğraf çekme, spor yapma, kamp çadır kurma yeridir.

Yedigöller’e ulaşmamızla birlikte Milli Park girişinde aracımızdan iniyoruz. İlk olarak İncegöl, Sazlıgöl, Küçük Göl’ü ardından da Nazlı Göl ve çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız Şelalelerinde bulunduğu 7 çeşmeli Aşıklar Çeşmesi. Daha sonra Deringöl'ü, Büyük Göl’ü, Seringöl'ü ve çevresini dolaşıyoruz. Tüm stres ve sıkıntılarınızı atıp adeta doğayla bütünleştiğiniz bu saatler hiç bitmesin isteyeceksiniz.

Saat 11 civarında Yedigöller’den ayrılıp 1 saatlik yolumuzun ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana geçiyoruz.

Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Kartpostallara konu olan Gölcük’e doğru hareket ediyoruz.Burada çekeceğimiz hatıra fotoğrafı sonrasında Gölün etrafında yürüyüş yapıp bu güzelliği tüm ayrıntılarıyla görme imkanımız oluyor.

Gölcük Gölü Hakkında Bilgi

Denizden yaklaşık 1200 metre yükseklikte olan göl aslında yapay bir göldür. Olası bir orman yangınında kullanılmak üzere oluşturulmuş olan Gölcük gölünü bir çok insan Abant gölü ile karıştırmaktadır. Gölcük Gölü ismini Gölcük Tabiat Parkından almaktadır. Aracın olmadığı ve bol oksijenin bulunduğu Gölcük Gölünde yapılacak en güzel etkinlik bu tabiat cennetinde yürüyüş yapmak. Emin olun yürümeyi bir etkinlik olarak görmeyen çoğu insan bile bu Göl etrafında bu düşüncesinden vazgeçecek. 1360 metre yürüyüş ile göl etrafını tam tur dönebilirsiniz.

Saat 17.00’da tur programımızı Gölcükte sonlandırıp Konya’ya doğru hareket ediyoruz.Giriş Yap